Kvalitní nabíječka v autě a její výhody

Rozsáhlý výběr je jak v kamenných obchodech, tak rovněž najdete pestrou škálu druhů nabíječek prostřednictvím e-shopů. Nabídka se liší nejen na základě konkrétní značky, ale též velikostí nebo i počtem výstupů. Zejména laik by se mohl orientovat na základě cenové nabídky a zakoupit tak levný a nekvalitní model.
 nabíječka s kabelem
Parametry pro adekvátní nabíječku do automobilu
 

  1. Počet výstupů – mezi běžné a nejvíce používané náleží nabíječky mající jeden, dva či tři výstupy. Ideální je preferovat nabíječku do auta mající jeden či maximálně dva výstupy. Tímto se tak předejde k vyššímu zatěžování.

 

  1. Konečný neboli výstupní proud – je velmi důležitým atributem, neboť je tímto dána rychlost v rámci nabíjení, tj. proud, který je nabíječka schopna do zařízení dodat. Jestliže chcete kvalitní a rychlejší nabíjení, je vhodné upřednostnit nabíječku do auta s výstupním proudem dva a více ampér.

kabel k nabíječce 

  1. LED dioda a velikost nabíječky do auta – zejména velikost a technické provedení nabíječky do automobilu má též vliv na efektivitu. Levnější nabíječky do auta nemusí dobře držet v zásuvce, mohou nejen vypadávat či za jízdy může být eliminován kontakt. Většinou je svízelem správné umístění v zástrčce. Avšak ani nejmenší modely nejsou zárukou vyšší účinnosti. V rámci LED diody informující o adekvátní činnosti nabíječky se jedná o pozitivní věc, avšak i zde je třeba při výběru být na pozoru, někdy by mohla LED dioda působit nepříjemně, jako například v rámci jízdy v noci, by tak mohla být rušivým elementem v podobě oslnění řidiče.

 
Důležitost nejen nabíječky, ale rovněž kabelu do automobilu
 
Je třeba zdůraznit, že se nevyplatí šetřit v rámci pořízení nabíječky do automobilu, neboť levné typy nejen pokulhávají na kvalitě, ale mohou i spíše způsobit více škody. Kabel má rovněž vliv na funkci nabíječky v autě. Určitě je dobré pořízení nabíječky s kabelem.
V případě použití jiného kabelu může být snížena účinnost, nebo rovněž nemusí být adekvátní přenos potřebného proudu, stejně tak může být rušivým prvkem při poslechu hudby, tj. rádia ve voze. Je důležité používat nabíječku v autě s vhodným a kvalitním příslušným kabelem.

4.5/5 - (2 votes)