Nejpodivnější na světě

Náš svět vypadá na první pohled obyčejně, ale zvláštnosti najdete všude kolem. Jen musíte vědět kam se dívat. Za těmito zvláštnostmi se skrývají překvapivá vědecká vysvětlení. Tolik na úvod osmidílného dokumentu Nejpodivnější na světě, kterým provází britský televizní moderátor Jason Bradbury. Tato zajímavá dokumentární minisérie vám ukáže podivnosti, bizarnosti a jedinečné kuriozity světa.
lidé a měsíc

1. Nejzvláštnější místa světa – v prvním díle navštívíte místa, kde auta sama jezdí do kopce, kde banány rostou na ledu nebo ostrov, který se může proměnit v největší fén na světě.

2. Nejpodivnější vozidla na světě – v dalším díle uvidíte loď, která je schopna se sama převrátit nebo muže, jenž umí létat pouze pomocí vodního pohonu.

3. Nejpodivnější podzemí na světě – ve třetím díle se seznámíte s největší světovou sbírkou mumií, navštívíte město, na které zaútočilo peklo, poznáte stovky kilometrů dlouhé tunely chránící Las Vegas před katastrofami a také vědce, kteří cestují dva kilometry pod zem, aby se podívali na hvězdy.

4. Nejkurióznější povolání světa – v tomto díle poznáte povolání „čichače“ vesmírného programu, učitele včel a muže, jehož prací je děsit lidi.

5. Nejpodivnější věci spadlé z nebe – v pátém díle poznáte nejpodivnější předměty, které spadly na zem z atmosféry

6. Nejpodivnější místa ke spaní na světě – v dalším díle navštívíte dům pro hosty, který nelze vidět, poznáte spaní v podzemních bunkrech za studené války a nakonec nakouknete do ulice, kde spolu bok po boku žijí úhlavní nepřátelé.
fiktivní obraz

7. Nejpodivnější vynálezy – v sedmém díle se seznámíte s ohromujícím vynálezem, který umožňuje nabíjení mp3 přehrávače pomocí trička, dále se podíváte na kozí mutanty, kybernetické obleky a na pavouky, kteří umějí utkat část lidského těla.

8. Nejpodivnější výbuchy na světě – v posledním díle narazíte na šéfa, co střílí na své zaměstnance, poznáte záhadný požár vyvolávající bizarní otázky o lidském těle a nakonec obyčejnou krysu řešící výbušný problém.

3.3/5 - (3 votes)