Obráběcí oleje a emulze Houghton

Jedním z klíčových produktů výrobního programu jsou speciální průmyslové oleje a emulze pro práci obráběcích strojů. Jsou to především obráběcí emulze pro klasické obrábění s třískou, ochranné prostředky proti korozi a kvalitní produkty pro povrchovou úpravu materiálu.

sklady

Společnost však nepůsobí pouze na trhu v zámoří. Od roku 1984 je v činnosti evropská pobočka Houghton Europe, která se orientuje na obchodní činnost v rámci států Evropské unie a obchoduje i s mimounijními zeměmi. V České republice se produkty značky Houghton poprvé objevily v roce 1997 a od roku 2003 je zde v činnosti obchodní segment pod hlavičkou Houghton CZ.

Obráběcí oleje

Špičkou v oboru je mimo jiné oblast obráběcích olejů a emulzí. Dělí se do pěti základních kategorií, které úspěšně konkurují na trhu již řadu let.
Produktová řada HOCUT

3280 a 3380 – speciální směsi aditiv a základových olejů bez přídavků síry a chlóru slouží pro obrábění veškerých typů materiálů, od ocelových slitin až ke slitinám hliníku, titanu, mosazi, bronzů a dalších barevných kovů. Tato maziva jsou hojně využívána mnoha světovými výrobci v automobilovém a leteckém průmyslu. Podstatnou výhodou těchto směsí je vynikající ochrana vůči korozi a bakteriím, aniž by mazivo zanechávalo na obrobcích stopy.

fréza

795 B – Speciální mléčná téměř nepěnivá emulze bez chlóru a biocidů s nadstandardně dlouhou životností. Využívá se při obrábění hliníkových slitin, legovaných typů oceli a dalších materiálů. Emulze je určena pro vysokotlaké chladicí systémy v CNC obráběcích strojích.

B50S – syntetická kapalina pro tvorbu emulze s dlouhou životností pro obrábění třískou a broušením. Vyznačuje se velmi dobrými vlastnostmi v ochraně povrchu obrobku před korozí a množením patogenních bakterií a chrání i samotný stroj proti působení atmosférické koroze. Používá se jako univerzální mazivo pro všechny druhy kovových materiálů a jejich slitin.